martes 21.01.2020

CONCERTO DE FIN DE CURSO DO CONSERVATORIO PROFESIONAL DE MÚSICA DE XINZO DE LIMIA

Este Concerto terá lugar o Venres 12 de Xuño do 2015 ás 8 do serán no salón de actos da Casa de Cultura e Xuventude de Xinzo de Limia.

Cartel  festival fin curso conservatorio
Cartel festival fin curso conservatorio

Co fin de garantizar a preparación do alumno para interpretar en público, motivar e incentivar a formación con vistas a preparar un temario sólido e variado, e dar a coñecer as aptitudes musicais; co esforzo e entusiasmo que depositaron os alumnos do Conservatorio Profesional de Música de Xinzo de Limia baixo a dirección dos profesores Elena Domínguez Rodríguez, Mª José Rodríguez Carrera, Esmeralda Marra López, Jesus Dopazo Amorín, Eliseo Penín Rodríguez, Roberto Seara Abad, Nieves Llopis Tormo,  Cristina Vázquez Canal, Lorena Blanco Alonso e Tomás Saiz Carrasco preparouse o Concerto de fin de curso.

Así mesmo, aproveitando a ocasión, farase entrega da orla Final de Grao, ós alumnos que no presente curso remataron satisfactoriamente o Grao Profesional. O Concelleiro de Educación, Luis Miguel Gil Penín entregará tamén os títulos  ós alumnos que anteriormente superaron as ensinanzas Profesionais no Centro.

  PROGRAMA DO CERTAME

Presentadores: Sara Martínez e Vladimir Carballo

Iniciación Musical……………...………………..….………..……...……..….”Bella y Bestia” (A. Menken)

María e Vanessa  (Saxofón e Piano)

Lucas, Hio, Helga e Elena (1º e 2º trompeta)………………...….”Pequeña danza escocesa” (Popular)

Sara, Lucía e Beth (1º Piano)…………………………………………………......”Aserrín” (Popular infantil)

Ismael e Rodrigo (1º Guitarra)…………………………………………………….…..”Pastime” (V. Lindsey)

Aron e Camilo (1º e 2º Acordeón)…………………….…. “A miña Rosiña” (Canción Popular Galega)

Anxela, Uxía, Víctor, Lucía e Miguel (3º,2º Violín e 1º Viola)…………..…”Menuet” (G. F. Händel)

Carmen e Lucía (1º Piano)…………………………………………. “Canción de amor” (Popular español)

Nicolás, Hugo, Alejandra, Sara, Miguel, María e Sonsoles……….”Pompa y circunstancia” (E. Elgar)

(1º e 2º Frauta)

Yolanda y Elena (2º Piano)………………………………... “Blow the wind Southerly” (Popular inglesa)

Lucía, Eugenia, Carla, África, Lourdes e Valeria…………………….…..”Summertime” (G. Gershwin)

(1º,2º,3º Clarinete)

María e Alba (4º e 3º Piano)…………………………………………………… “Barcarolla” (G. Donizetti)

Héctor, Nerea, Alexandre (2º Guitarra)…....................................…..”Mopping Dance” (S. Kenyon)

Elena, Carla e Nadia (2º e 3º Trompeta)…………………………...”Rondó e Divertimento” (A. Stadler)

María José e Clara (3º e 4º  Piano)………………………………… “Divertimento Staccatto” (T. Gemiu)

Lucía y Aránzazu (5º Piano)..................................................................... “Can can” (J. Offenbach)

Aida, Uxía, Nerea, Ivo, Xabier, Alejandro, Silvia……………………... “The empty Castle” (C. Susans)

(Colectiva 3º e 4º Guitarra)

 

CORO

Banaha / Day O………………………….. (Trad. Congolesa / I. Burgie)

Gaudeamus Igitur ……………………………….(C.W. Kindleben)

Samba Lelé .........................................(Popular Brasil)

Sara, Aldara, Nerea e Elba (5º e 6º Frauta)…..….... “Obertura das Bodas de Fígaro” (W. A. Mozart)

Noelia, Cecilia y José (5º Piano)………………………………………………………… “Minuet” (J. Haydn)

Alba, Iria, Xosé, Azahar, Marta, Iago e Abel……….…………”Tango Brasileiro” (Francisca Gonzaga)

(4º,5º,7º e 9º Clarinete)

Lucía González (5º Piano)..........................“Comptine d´un autree été:l´apréss midi“  (Y. Tiersen)

Sara, Pelayo, Manuel, Hilda e Laura…………… …………….……………”Por una cabeza” (C. Gardel)

(5º,6º Violín, 2º Viola e 7º Piano)

Iria, Paula e Sofía (6º Piano)………………………………………………..… “Vals N.1” (S. Rachmaninov)

Iván e Lúa (10º Saxofón e 8º Piano)…………….… “Carnaval de Venecia” (J. Demersseman)

María, Nerea e Carmen (9º Frauta e 8º Guitarra)…………………………………....”Entr´acte” (J. Ibert)

Azahar, Iago, Marta e Abel (6º,7º e 9º Clarinete)………………..……”Oh, lady be good!” (Gershwin)

Claudia Vega (8º Piano)................................................ “La fille aux cheveux de Lin” (C. Debussy)

Saxofón Grao Elemental e Profesional………………………..……….”Suspiros de España” (A. Álvarez)

Luis Antonio e Iago (10º Trompeta e 8º de Piano)………………………“Gran fantasía rusa” (J. Levy)

Iván, Luís Antonio, Abel, Belén, Sabela, Ana, Pilar, María e Gonzalo..….Violentango (A. Piazzola)

(10º Saxofón e Trompeta, 9º Clarinete, Piano, Saxofón, Violín e Frauta)

 

ORQUESTRA

“El fantasma de la Ópera”…………………A. L. Webber

 “Caballería rusticana” intermezzo……………………..P. Mascagni

“Vals de las flores”…………. P. I.  Tchaikovsky

Comentarios